אם תניחו קוביית קרח על המקום הזה בעורף, אתם פשוט תהיו בהלם ממה שיקרה

במרכז העורף שלכם, בנקודה בה מתחיל הצוואר קיימת נקודה בשם פנג-פו. הנקודה הזאת, "אחוזת הרוח" בתרגום חופשי מסינית, נמצאת כאמור בבסיס הגולגולת שלכם ומשמשת כאחת מנקודות הלחץ המרכזיות בתורות הרפלקסולוגיה והדיקור הסיני, על פיהן מדובר בנקודה בעלת השפעה רבה על הבריאות שלכם. אז למה אנחנו מספרים לכם את זה? ובכן, מסתבר שאם תניחו קוביית קרח על הנקודה הזאת על בסיס יומי, תעורר בגוף שלכם אפקט "הצערה" שלא רק ישיב לכם את רוח הנעורים, אלא גם יגרום לכם להרגיש מלאי אנרגיה, יעלים כאבים ויעזור לכם לשפר את המצב הבריאותי שלכם ולהתמודד עם מחלות.

 

 

אז איך זה עובד?

שוכבים על הבטן ומניחים קרח על נקודת הפנג-פו (נקראת גם GV-16) את הקרח משאירים על המקום במשך כ-20 דקות. אתם כמובן יכולים להשתמש בתחבושת או בחתיכת בד דקה כדי למקום את הקרח כמו שצריך על העורף שלכם מבלי שהוא יחליק. על הפעולה הזו מומלץ לחזור פעמיים במהלך היום, פעם אחת בבוקר, מומלץ על בטן ריקה, ופעם אחת בערב לפני השינה.

מה תורמת הפעולה הזאת לגוף שלכם?

 

על פי התאוריה ברפואה הסינית, נקודת הפנג-פו אינה מרפאה, אלא למעשה עוזרת להחזיר את הגוף למצב הפיזי המקורי והמאוזן שלו ובכך מסייעת להחזיר אותו למסלול הנכון ו"להצעיר" אותו. פעולת הנחת הקרח על הנקודה הזו תורמת במגוון דרכים:

1. משפרת את איכות השינה שלכם

2. משפרת את מצב הרוח

3. מסייעת לווסת ולהסדיר את פעילות המעיים ומערכת העיכול

4. מפחית את הסיכוי להתקרר או להצטנן ומסייע לטיפול בהן.

5. גורמת להפחתה משמעותית בכאבי ראש, כאבי שיניים, כאבים במפרקים וכאבי ברגליים

6. מסייעת במניעת מחלות ריאות ולב ובתפקוד בלוטת התריס

7. מסייעת בהקלה בתופעת PMS (תסמונת קדם וסתית), ועוזרת להפחית תופעות כמו אימפוטנציה, הפרשות הורמונים מוגברות, פריג'ידיות, ובעיות בפוריות.

8. מסייעת לשיפור בבריאות המנטלית שלכם במקרים של דיכאון, חרדות, פחדים וכו'.

9. מסייעת למניעת בעיות נוירולוגיות וניוון בעמוד השדרה.

10. עוזר לטפל בזיהומים של הקיבה והמעיים וכאלה שנוצרים בעקבות מגע מיני.

11. עוזרת להתמודד עם אסתמה.

תגובות